Odpoczynek na tarasie to jeden z najskuteczniejszych metod na podładowanie wewnętrznych akumulatorów i poradzenie sobie ze stresem. Niewiele potrzeba, aby zaaranżować tę przestrzeń: kilka mebli z technorattanu, stolik. Aby skutecznie ochronić się przed słońcem warto również pomyśleć o nowoczesnych parasolach ogrodowych – ten rodzaj dodatku wpłynie nie tylko na estetykę tarasu, ale również na nasz komfort. Co powinniśmy wiedzieć o parasolach przed ich kupnem?

Nowoczesny parasol uzupełni przestrzeń tarasu

Parasole przeciwsłoneczne są dzisiaj projektowane i tworzone z wysoką precyzją: już od etapu samego projektu konstruktorzy dbają o to, aby nie tylko odznaczały się one wysoką funkcjonalnością, ale i elegancją. Do stworzenia stelaża parasola wykorzystywane są profile aluminiowe malowane proszkowo. Oznacza to, że nawet silny deszcz nie będzie skutkować powstawaniem ognisk rdzy. W zależności od konstrukcji możemy mówić o parasolach z nogą boczną lub też parasolach z nogą centralną. Rodzaj parasola będzie także warunkował sposób w jaki rotować będzie baldachim.

Zabezpiecz parasol, kiedy nie będzie użytkowany

Jak chronić parasol w czasie jesieni i zimy? Najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie nowoczesnych pokrowców na parasole, wykonanych z tkanin poliestrowych. Pokrowce są odporne na wilgoć, silne podmuchy wiatru, uszkodzenia mechaniczne. Dzięki ściągaczom możemy dokładnie dopasować pokrowce do kształtu parasola i jeszcze skuteczniej chronić jego strukturę. Dla większej wygody producenci udostępniają także niewielkie obciążniki, które umieszcza się na skrajach tkaniny – skutecznie dociążają one pokrowiec.

Rodzaje parasoli ogrodowych

  1. Parasol z nogą centralną: Jest to tradycyjny rodzaj parasola, który posiada jedną centralnie umieszczoną nogę. Jest stosunkowo prosty w obsłudze i stabilny. Dostępne są różne rozmiary i wzory, co pozwala na dopasowanie do różnych przestrzeni zewnętrznych.
  2. Parasol z nogą boczną (parasol kantowy): Jest to parasol, który posiada nogę umieszczoną bocznie, zazwyczaj na jednym z końców. Ten rodzaj parasola oferuje większą przestrzeń cienia i bardziej zaawansowane mechanizmy obracania i regulacji kąta nachylenia.

Podobne wpisy