Zastanawiając się w jaki sposób zaaranżować taras czy ogród na lato zazwyczaj skupiamy się głównie na meblach i dodatkach. Faktycznie, elementy takie jak sofa narożna czy fotele są niezbędne do stworzenia centralnego punktu wypoczynkowego. Jednak powinniśmy mieć na uwadze także nasze zdrowie – pomyślmy, jak zabezpieczyć się przed silnym promieniowaniem słonecznym!

Luksusowe parasole na tarasy i do ogrodów

Najskuteczniejszym sposobem na ochronę przed słońcem jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole oferowane przez topowych producentów to jednak nie tylko gwarancja bezpieczeństwa naszego zdrowia, ale i produkt, który niebagatelnie zmieni otoczenie strefy relaksu.

Luksusowe parasole ogrodowe to kwintesencja estetyki – są projektowane w taki sposób, aby idealnie wpisywać się w istniejącą już aranżację tarasu czy ogrodu. Stonowane kolory, geometryczna precyzja raz wiele innowacji – to tylko niektóre z wieli zalet pięknych parasoli ogrodowych.

Jak tworzone są parasole ogrodowe?

Do stworzenia nowoczesnego parasola ogrodowego wykorzystywane są materiały najwyższej klasy. Aluminiowy, antykorozyjny stelaż opera się o podstawę. Na szczycie umieszczona jest obszerna czasza, której bok może dochodzić nawet do 4 metrów. Czasze tworzone są z materiału poliestrowego, pokrytego poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na promieniowanie UV, ale także na wilgoć. Dzięki nowoczesnym parasolom ogrodowym możemy cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę.

Jak mocowane są parasole ogrodowe?

Zasadniczo możliwości jest kilka. Chcąc wykorzystać parasol w ogrodzie konieczne jest wykorzystanie podstawy do wkopania w ziemię. Jest ona wykonana z włókna węglowego – taki materiał jest wysoce odporny na wilgoć i uszkodzenia. Parasole na tarasach często umieszcza się na ruchomych podstawach – niewielkie kółka umożliwiają przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.

Podobne wpisy