Własny ogród to przestrzeń nieograniczonych możliwości – przekonują o tym przede wszystkim architekci zieleni, ale i producenci mebli ogrodowych. Dysponując nawet niewielkim skrawkiem ziemi możemy zaprojektować przestrzeń, która posłuży nam do odpoczynku, relaksu, spotkań w gronie znajomych i bliskich. Jakie elementy wyposażenia wykorzystać, aby miejsce to było jak najbardziej funkcjonalne? Z pewnością warto rozważyć kupno nowoczesnego parasola ogrodowego.

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Przesiadywanie w ogrodzie czy na tarasie wiąże się z ekspozycją na słońce – w okresie lata silne promieniowanie UV może przyczynić się do powstawania poparzeń słonecznych czy udarów. Aby palące słońce nie przeszkadzało nam w wypoczynku koniecznie pomyślmy o sposobie na cień – najprostszym jest oczywiście parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole ogrodowe proponowane przez topowych producentów odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi oraz pięknym wyglądem – o ten ostatni dbają doświadczeni projektanci.

Jakie materiały wykorzystywane są do budowy nowoczesnych parasoli ogrodowych?

Obecnie olbrzymią wagę przykłada się przede wszystkim do materiałów – muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Stelaże parasoli ogrodowych tworzone są z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. Taki materiał zabezpieczony jest przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże ustawiane są na ruchomych stopach, co sprawia, że możliwe jest rotowanie konstrukcją wokół jej osi.

Na szczycie parasola umieszczana jest czasza – ta może mieć bok nawet o długości 4 metrów! Obszerne czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrywanych warstwą poliuretanu. Dzięki temu połączeniu tkanina jest zabezpieczona przed wilgocią, wnikaniem kurzu, płowieniem i promieniami UV.

Podobne wpisy