Parasole ogrodowe, tak jak każdy inny element wyposażenia ogrodu czy tarasu, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia podczas jesieni oraz zimy. Oczywiście możliwe jest jego przeniesienie do piwnicy czy też na strych, jednak wymaga to wiele wysiłku i dobrej organizacji. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie kupno pokrowca na parasol ogrodowy. Co warto wiedzieć o takim produkcie?

Pokrowce na parasole ogrodowe

Pokrowce są zaprojektowane w taki sposób, aby chronić parasol przed działaniem promieniowania UV, deszczem, śniegiem, pyłem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, które są odporne na przetarcia i uszkodzenia. Pokrowce dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na idealne dopasowanie do konkretnego parasola. Dzięki temu zapewniają one optymalne osłonięcie całej konstrukcji parasola. Pokrowce są łatwe w użyciu i obsłudze. Najczęściej posiadają zamek błyskawiczny lub taśmę zaciskową, które umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie pokrowca.

Torby do przechowywania pokrowców ogrodowych

Jak przechowywać pokrowce? Są one sprzedawane razem ze specjalnymi opakowaniami. Dzięki nim możemy je bezpiecznie przechowywać w okresie letnim. Dodatkowo torby na pokrowce nie zajmują wiele miejsca – po spakowaniu produktu możemy taką torbę odłożyć na półkę w piwnicy czy na strychu. Opakowanie skutecznie ochroni pokrowiec przed zakurzeniem.

Podobne wpisy