Decydując się na zaaranżowanie swojego tarasu czy ogrodu zazwyczaj myślimy przede wszystkim o eleganckich meblach ogrodowych. Faktem jest, że to właśnie one zapewniają na wygodę i komfort. Aby jednak móc bezpiecznie korzystać z bliskości natury konieczne jest zastanowienie się, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed promieniowaniem słonecznym. Obecnie do wyboru mamy wiele modeli nowoczesnych parasoli ogrodowych.

Jaki parasol wybrać?

Z pewnością przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy z bliska przyjrzeć się temu, co do zaoferowania mają nam sami producenci. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiały i tworzywa. Obecnie topowi producenci tworzą stelaże z aluminium malowanego proszkowo. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie tworzywa przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże tworzone z aluminium są również znacznie lżejsze niż w przypadku innych tworzyw. Stelaże aluminiowe są umieszczane na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni bez konieczności ruszania samej podstawy.

Baldachimy parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionym splocie, odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zastosowanie warstwy poliuretanu pozwoliło także na uchronienie czaszy przed wnikaniem kurzu czy wilgocią. Tak skonstruowana czasza może być dodatkowo regulowana w jednej lub dwóch płaszczyznach. Czasze parasoli podtrzymywane są przez sprężyny naciągowe, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w odpowiedniej pozycji w razie silniejszych podmuchów wiatru.

Estetyczna funkcja parasoli ogrodowych

Nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby skutecznie wzbogacać przestrzeń ogrodu czy tarasu. Za ich wygląd odpowiadają doświadczeni projektanci, którzy dbają zarówno o linię parasola, jak i jego kolorystykę. Parasole doskonale wpiszą się w miejsca, gdzie już wcześniej zaaranżowano przestrzeń.

Podobne wpisy