Zaaranżowanie eleganckiego, nowoczesnego tarasu dzisiaj nie jest skomplikowane. Topowi producenci mebli udostępniają nam niesamowite produkty, dzięki którym w prosty i szybki sposób stworzymy taras swoich marzeń. Poza meblami warto zainteresować się parasolami ogrodowymi, które coraz częściej widzimy także na tarasach. Co warto wiedzieć o takich produktach? Czy warto w nie zainwestować?

Parasol, który wzbogaca przestrzeń!

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od modeli dostępnych w sprzedaży 10 czy 15 lat temu. Dzisiaj producenci stawiają przede wszystkim na wysokiej klasy materiały oraz piękny design. Obecnie w topowych sklepach z wyposażeniem ogrodów znajdziemy parasole dzielone na modele z nogą boczną i centralną o baldachimach czworobocznych i wielobocznych. Czym różnią się poszczególne modele? Jaki parasol dobrać o naszych potrzeb?

Zanim podejmiemy decyzję co do modelu warto przyjrzeć się elementom wspólnym. Konstrukcje parasola tworzone są z wzbogaconych elementów aluminiowych. Są przede wszystkim wytrzymałe, odporne na wnikanie rdzy, ale również nie tak ciężkie jak parasole z poprzednich lat. Istotne jest także to, że umieszczane są na specjalnych platformach z kółkami. Dzięki temu przemieszczanie takiego parasola po tarasie nie będzie żadnym problemem.

Baldachimy chroniące przed słońcem

Nowoczesne parasole odznaczają się baldachimami, które możemy rotować w różnych płaszczyznach, w zależności od tego, czy parasol ma nogę boczną czy centralną. Baldachimy tworzone są z materiałów technicznych pokrytych poliuretanem. Jego obecność sprawia, że są one odporne na wodę. Parasol ochroni więc nas zarówno w czasie upałów, jak i niespodziewanych mżawek! Baldachimy nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Podobne wpisy