Blog,

Czy nowoczesny parasol ogrodowy odmieni nasz taras?

Czy nowoczesny parasol ogrodowy odmieni nasz taras?

Zaaranżowanie eleganckiego, nowoczesnego tarasu dzisiaj nie jest skomplikowane. Topowi producenci mebli udostępniają nam niesamowite produkty, dzięki którym w prosty i szybki sposób stworzymy taras swoich marzeń. Poza meblami warto zainteresować się parasolami ogrodowymi, które coraz częściej widzimy także na tarasach. Co warto wiedzieć o takich produktach? Czy warto w nie zainwestować?

Parasol, który wzbogaca przestrzeń!

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od modeli dostępnych w sprzedaży 10 czy 15 lat temu. Dzisiaj producenci stawiają przede wszystkim na wysokiej klasy materiały oraz piękny design. Obecnie w topowych sklepach z wyposażeniem ogrodów znajdziemy parasole dzielone na modele z nogą boczną i centralną o baldachimach czworobocznych i wielobocznych. Czym różnią się poszczególne modele? Jaki parasol dobrać o naszych potrzeb?

Zanim podejmiemy decyzję co do modelu warto przyjrzeć się elementom wspólnym. Konstrukcje parasola tworzone są z wzbogaconych elementów aluminiowych. Są przede wszystkim wytrzymałe, odporne na wnikanie rdzy, ale również nie tak ciężkie jak parasole z poprzednich lat. Istotne jest także to, że umieszczane są na specjalnych platformach z kółkami. Dzięki temu przemieszczanie takiego parasola po tarasie nie będzie żadnym problemem.

Baldachimy chroniące przed słońcem

Nowoczesne parasole odznaczają się baldachimami, które możemy rotować w różnych płaszczyznach, w zależności od tego, czy parasol ma nogę boczną czy centralną. Baldachimy tworzone są z materiałów technicznych pokrytych poliuretanem. Jego obecność sprawia, że są one odporne na wodę. Parasol ochroni więc nas zarówno w czasie upałów, jak i niespodziewanych mżawek! Baldachimy nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet