Blog,

Przyjęcie na świeżym powietrzu

Przyjęcie na świeżym powietrzu

Zorganizowanie imprezy urodzinowej czy imieninowej na świeżym powietrzu w okresie lata to żaden problem. Dysponując średniej wielkości tarasem możemy bez trudu zaaranżować stół pełen smakołyków oraz wygodne miejsce dla zaproszonych gości. Szukając inspiracji na smaczne dania często zapominamy o komforcie naszym i naszych bliskich. Podczas upalnego dnia na tarasie nie może zabraknąć obszernego parasola ogrodowego.

Dlaczego ochrona przed słońcem jest tak ważna?

Promienie słoneczne są niezbędne do tego, aby w naszym organizmie wytwarzała się witamina D. Musimy być jednak świadomi również tego, że nadmierna ekspozycja na słońce w krótkim czasie spowoduje poparzenia skóry. Ochrona przed słońcem powinna obejmować stosowanie kremów z filtrami, jak również przesiadywanie w cieniu parasola.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Możliwości jest wiele: producenci oddają w nasze ręce parasole z czaszami okrągłymi, prostokątnymi, kwadratowymi. Są one tworzone z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest również to, że poliester pokrywany jest warstwą poliuretanu – rozwiązanie to sprawia, że tkanina jest odporna na działanie wilgoci. Czasze parasoli ogrodowych nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód. Czasze osadzane są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – takie tworzywo zabezpieczone jest przed wilgocią i rdzą. Liczne punkty regulacji w konstrukcji parasola pozwolą dopasować jego parametry do naszych potrzeb.

Jak osadzić parasol na tarasie?

Gładka powierzchnia tarasu sprzyja zastosowaniu podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcem. Taka konstrukcja pozwala na łatwe przesuwanie konstrukcji po płytkach tarasu. Innym rozwiązaniem są klasyczne podstawy o wadze 90 lub 120 kg.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet