Blog,

Parasole ogrodowe – zabezpieczenie przed słońcem i wysoka estetyka!

Parasole ogrodowe – zabezpieczenie przed słońcem i wysoka estetyka!

Podczas aranżowania ogrodu czy tarasu powinniśmy mieć na uwadze nie tylko naszą wygodę, ale i bezpieczeństwo. O pierwszy aspekt zadbają odpowiednio dobrane meble technorattanowe czy aluminiowe, wypełnione miękkimi poduszkami. Aby odpoczywać bezpiecznie warto pomyśleć o kupnie nowoczesnego parasola, którego zadaniem będzie przede wszystkim chronienie nas przed silnym promieniowaniem słonecznym.

Jak konstruowane są obecnie parasole słoneczne?

Nowoczesne parasole słoneczne łączą w sobie doskonałe materiały, piękny design i dużą funkcjonalność. Wykorzystanie tworzyw takich jak malowane proszkowo aluminium pozwoliło na zabezpieczenie stelaża przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na znaczne zmniejszenie wagi parasola, co przełożył się na jego prostszą obsługę. Czasze parasoli tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstym splocie, zabezpieczonych przed wnikaniem kurzu i promieniowaniem UV. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas parasol na długi czas zachowa wspaniały kolor. Zastosowanie warstwy poliestrowej pozwoliło na zachowanie wodoodporności czaszy – oznacza to, że parasol ochroni nas także przed niezapowiedzianym deszczem. Czasze parasola mogą być regulowane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Jak osadzać parasol w strefie wypoczynkowej?

W zależności od miejsca, gdzie umieszczona jest strefa wypoczynkowa, powinniśmy dobrać odpowiednią podstawę. Chcąc ustawić parasol w ogrodzie wykorzystajmy podstawy do wkopania w ziemię. Są one tworzone z włókna węglowego, zabezpieczonego przed wilgocią i uszkodzeniami. Decydując się na parasol na tarasie warto wykorzystać podstawy na niewielkich kółkach, które uproszczą przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet