Blog,

Nowoczesny parasol w ogrodzie – jaki model wybrać?

Nowoczesny parasol w ogrodzie – jaki model wybrać?

Szukając inspiracji na ciekawy ogród warto zwrócić uwagę na propozycje producentów mebli outdoorowych, jak i parasoli ogrodowych. Poprzez dobranie odpowiednich produktów możemy stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która będzie zachęcała do odpoczynku. Od czego zacząć?

Wygodne i lekkie meble ogrodowe

Jakie meble sprawdzą się najlepiej w naszych ogrodach? Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są lekkie meble technorattanowe. Ich stelaże wykonywane są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo – dzięki aluminium waga mebla nie jest wysoka, co przekłada się na łatwość jego podnoszenia czy przenoszenia. Innym rozwiązaniem mogą być meble modułowe, których konstrukcja pozwala na proste przearanżowanie przestrzeni wypoczynkowej.

Parasol, który ochroni nas przed słońcem i deszczem

Sposobem na ochronę przed słońcem jest parasol ogrodowy – te oferowane w nowych kolekcjach topowych producentów zachwycą nas nie tylko nowoczesnym designem, ale i parametrami technicznymi. Parasole tworzone są z myślą o użytkowniku: mają skutecznie chronić przed silnym słońcem, ale również stanowić elegancką ozdobę przestrzeni wypoczynkowej. Parasole sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach czy balkonach.

Głównym zadaniem parasola jest zapewnianie nam cienia podczas upalnych dni. Nowoczesne parasole posiadają tak skonstruowane czasze, że nawet w czasie upałów tkanina nie nagrzewa się, a w cieniu panuje przyjemna, niższa temperatura. Czasza parasola tworzona jest z materiału poliestrowego pokrytego poliuretanem – takie połączenie sprawia, że czasza chroni nas nie tylko przed słońcem, ale też przed deszczem. Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, przez co możemy dokładnie dopasować kąt padania cienia do naszych potrzeb.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet