Blog,

Kupujemy parasol ogrodowy – co musimy wiedzieć o tym produkcie?

Kupujemy parasol ogrodowy – co musimy wiedzieć o tym produkcie?

Decydując się na kupno parasola ogrodowego zazwyczaj pragniemy zapewnić sobie cień w miejscu wypoczynkowym. Niewielu z nas jest świadomych, ze nowoczesne parasole oferują nam znacznie więcej. Szukając parasola ogrodowego warto wybrać model, który w niebagatelny sposób zmieni estetykę naszego miejsca wypoczynkowego i pozwoli cieszyć się nim w pełni. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę?

Interesujące parasole w przestrzeni wypoczynkowej

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych jeszcze 10-15 lat temu. Dawniej parasole tworzono na plastikowych stelażach – materiał ten pod wpływem silnego promieniowania UV oraz wilgoci zmieniał strukturę, miał tendencje do wyginania, łamania. Czasze tworzone były z niskiej jakości tkanin, które szybko płowiały lub też brudziły się.

Współcześnie parasole tworzy się z dużą troską nie tylko o ich wygląd, ale również z dbałością o materiały. Nowoczesne parasole konstruowane są w taki sposób, aby skutecznie opierać się silnym podmuchom wiatru, wilgoci, wnikaniu kurzu.

Jak wybrać parasol dopasowany do naszych potrzeb?

Wybierając parasol przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie: gdzie ma on stać. Na niewielkich balkonach czy tarasach sprawdzą się parasole o czaszy, której bok nie przekracza 3 metrów długości. W obszernych ogrodach możemy pozwolić sobie na większy parasol. Pamiętajmy również, że modele różnią się od siebie ilością punktów regulacji.

Jak chronić parasol, by służył nam wiele lat?

Chcąc cieszyć oczy parasolem przez wiele lat warto zastanowić się nad kupnem pokrowców ogrodowych dedykowanych dla tego produktu. Pokrowce tworzone z tkanin typu RIPSTOP są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie kurzu. Ich struktura pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co zmniejsza się kondensacja wilgoci na powierzchni mebla.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet