Blog,

Klasyczne i nowoczesne parasole do ogrodu

Klasyczne i nowoczesne parasole do ogrodu

Wypoczynek w ogrodzie to jedna z najlepszych opcji, jaką możemy sobie podarować w ciągu ciepłej wiosny i lata. Bliskość natury oraz kontakt ze świeżym powietrzem wpłynie na nas pozytywnie i sprawi, że będziemy znacznie bardziej szczęśliwi. By móc korzystać z tego, co daje nam natura warto zastanowić się nad zaaranżowaniem tarasu czy ogrodu. Jak to zrobić?

Parasol ogrodowy nad naszymi głowami

Decydując się na zaaranżowanie ogrodu zazwyczaj skupiamy się na meblach – chcemy, aby były one nie tylko wygodne, ale również dopasowane do naszych potrzeb, estetyczne. Poza meblami wiele mówi się dzisiaj o konieczności ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Chcąc korzystać z lata warto wiec zaopatrzyć się w parasol ogrodowy o szerokiej czaszy. Oferta topowych producentów pozytywnie nas zaskoczy: parasole wyglądają doskonale, sprawdzą się zarówno w ogrodach jak i na tarasach czy balkonach.

Jak producenci zadbali o funkcjonalność oferowanych produktów? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na czasze. Czasze parasoli posiadają bok od 2 do 4 metrów długości, co oznacza, że możliwe jest zacienienie dużego obszaru. Dodatkowo czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach – wszystko zależy od modelu. Tkanina czaszy wykonana jest z materiału technicznego pokrytego warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza skutecznie zabezpiecza zarówno przed słońcem, jak i przed niespodziewanym deszczem.

Sprawne ustawienie kąta padania cienia

Ruchoma czasza to nie jedyne, co proponują nam producenci. Aluminiowy stelaż malowany proszkowo umieszczany jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół jego osi. Istotna jest również podstawa parasola – do wyboru mamy klasyczne podstawy, podstawy do wkopania w ziemię czy też podstawy na taras z niewielkimi kółkami.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet