Strefa wypoczynkowa przy domu składa się z elementów, które powinny odznaczać się zarówno wysoką estetyką, jak i odpornością na uszkodzenia. Wybierając elementy outdoorowe pamiętajmy o tym, że mają one posłużyć nam przez wiele lat. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę? Czym kierować się podczas zakupu parasola ogrodowego?

Znajdź parasol dopasowany do swoich potrzeb!

Zadaniem parasola ogrodowego jest przede wszystkim chronienie nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Nadmierna ekspozycja sprawia, że nasza skóra szybko może nabawić się poparzeń słonecznych. Szerokie czasze parasoli ogrodowych zapewnią nam komfortowy cień i ochłodę podczas najbardziej słonecznych dni.

Jakie parasole kupowane są najchętniej?

Wśród najchętniej wybieranych parasoli wymienia się przede wszystkim modele z czaszami, których bok przekracza 2,5 metra. Parasole mniejsze idealnie sprawdzą się na niewielkich balkonach, pozwalając cieszyć się latem również w centrum miasta. Wiele osób zwraca uwagę na liczne punkty regulacji – to faktycznie ukłon w stronę użytkownika. Czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Regulowane są również punkty konstrukcyjne. Stelaż parasola umieszczony jest na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest jego rotowanie o 360 stopni.

Trwałość materiałów to podstawa!

Niezwykle ważne jest, aby parasol ogrodowy wykonany był z trwałych tworzyw – każdego dnia będzie on narażony na działanie silnych promieni UV, jak również działanie wilgoci czy wnikanie kurzu. Zastosowanie innowacyjnych tworzyw poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu pozwoliło na zabezpieczenie użytkowników nie tylko przed słońcem, ale również przed deszczem! Odpowiednie ułożenie materiału zapewniają sprężyny naciągowe.

Podobne wpisy