Blog,

Przygotuj taras na wiosnę i lato!

Przygotuj taras na wiosnę i lato!

Tarasy i balkony to idealna przestrzeń wypoczynkowa – niewiele trzeba, aby zwykły taras zmienić w miejsce magiczne, które chętnie odwiedzane jest przez wszystkich domowników. Dzięki topowym producentom mebli ogrodowych możemy stworzyć wyjątkowy zakątek, który pozwoli nam wypoczywać, cieszyć się bliskością natury. Jakie meble i dodatki wybrać?

Meble dopasowane do potrzeb

Szukając mebli ogrodowych przede wszystkim dobierzmy je do wielkości tarasu i naszych potrzeb. Na niewielkiej powierzchni w zupełności wystarczy stoliczek kawowy oraz 2-3 fotele. Taki taras możemy uzupełnić licznymi doniczkami z lawendą, werbeną czy też ziołami. Obszerne tarasy pozwolą na więcej: warto wykorzystać duże sofy narożne lub też meble modułowe, których elementy możemy wykorzystać razem lub osobno, w zależności od potrzeb.

Jak zabezpieczyć się przed słońcem?

W czasie największych upałów szukamy cienia i ochłody – nie musimy rezygnować z wypoczynku na tarasie w takich warunkach. Decydując się na nowoczesny parasol ogrodowy zapewnimy sobie komfortowy cień na całym tarasie. Innowacyjne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają modeli sprzed 10-15 lat. Dzisiaj takie parasole odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Stelaże parasoli ogrodowych tworzone są z malowanego proszkowo aluminium, co oznacza, że tworzywo to nie będzie podatne na działanie wilgoci czy rdzę. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół własnej osi. Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza wykonana z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem.

Czasze mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, a o odpowiednie ułożenie materiału czaszy odpowiadają sprężyny naciągowe.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet