Blog,

Poznaj nowoczesne parasole ogrodowe i ciesz się ich funkcjonalnością

Poznaj nowoczesne parasole ogrodowe i ciesz się ich funkcjonalnością

Możliwości na zaaranżowanie ogrodu jest wiele – dzisiaj nie musimy już wynajmować architekta czy dekoratora, aby stworzył tę przestrzeń dla nas. Olbrzymia ilość mebli ogrodowych oraz dodatków sprawia, że samodzielnie możemy zaprojektować ogród naszych marzeń, i to w niewielkim nakładzie finansowym. Jednym z chętniej wybieranych elementów ostatnich lat są parasole ogrodowe. Czym nowoczesne parasole nas zaskoczą?

Parasole dawniej i dzisiaj

Współcześnie parasole tworzy się zupełnie inaczej niż 10-15 lat temu. Dawniej stosowano niskiej jakości tworzywa, które pod wpływem wilgoci czy niskich temperatur pękały, odkształcały się. Baldachimy parasoli nie były odporne na wnikanie brudu czy promieniowanie słoneczne, bardzo szybko blakły. Takie parasole były utrapieniem i bardzo szybko wymagały wymiany.

Obecnie parasole ogrodowe tworzy się zupełnie inaczej – przede wszystkim wybiera się materiały wysoce odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych. Stelaż parasola ogrodowego tworzony jest z malowanego proszkowo aluminium. Takie tworzywo jest zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i rdzą, a dodatkowo odporne na zarysowania. Aluminium pozwala także na zachowanie jednolitej struktury, przez co stelaż się nie odkształca czy nie łamie.

Nowoczesne baldachimy, chroniące przed słońcem

Ochrona przed słońcem jest kluczowa podczas wielogodzinnego korzystania z ogrodu czy z tarasu. Nadmierna ekspozycja na słońce bardzo szybko doprowadzić może do poparzeń słonecznych, jak również udaru słonecznego. W przypadku nowoczesnych parasoli skutecznie chronią one nie tylko użytkowników, ale i meble ogrodowe. Czasze parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie zestawienie sprawia, że tkanina jest odporna na ścieranie, wnikanie brudu, jak również zabezpieczona przed wilgocią. Parasole ogrodowe mogą więc nas chronić nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem!

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet