Wypoczynek na tarasie to świetna alternatywa dla dalekich wyjazdów z biurami podróży. Niewielki skrawek przydomowej przestrzeni możemy zaaranżować zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Czas spędzony blisko domu w promieniach słońca z pewnością pozwoli nam zregenerować siły, odpocząć, spędzić czas z bliskimi. Jakie meble i dodatki wybrać, aby taras stał się oazą spokoju?

Parasol ogrodowy – znajdź idealny model

Coraz więcej osób, pragnących zaaranżować swój taras jako pierwszy kupuje parasol ogrodowy. Dzisiaj producenci proponują nam nowoczesne parasole ogrodowe, które w niczym nie przypominają produktów dostępnych w sklepach dekadę temu. Dzisiaj parasole ogrodowe zachwycają przede wszystkim pięknym wyglądem oraz wysoką funkcjonalnością. Projektanci dbają o to, aby parasole można było idealnie dopasować do już zaaranżowanej przestrzeni.

Na uwagę zasługują tworzywa, z których wykonywane są parasole. Aluminiowe, antykorozyjne stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, które pozwalają na rotowanie parasola o 360 stopni. To jedna nie jedyna opcja regulacji – zazwyczaj odchylane są również czasze (w jednej lub w dwóch płaszczyznach). Czasze tworzone są z tkanin technicznych powleczonych warstwa poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na wnikanie kurzu, działanie promieniowania UV, wilgoć. O odpowiednie ułożenie tkaniny dbają sprężyny naciągowe. Parasol ustawia się na podstawie – wśród dostępnych warto wymienić podstawy do wkopania w ziemię oraz podstawy na niewielkich kółkach i z hamulcem.

Meble tarasowe technorattanowe

Jakie meble ogrodowe wybrać na taras? Wśród najczęściej wymienianych warto wspomnieć o kompletach technorattanowych. Syntetyczny technorattan jest wysoce odporny na działanie wilgoci, zmienne warunki pogodowe. Jego powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, aby był gotowy do użycia.

Podobne wpisy