Blog,

Parasole ogrodowe – co musisz wiedzieć?

parasol ogrodowy

Eleganckie parasole ogrodowe to dzisiaj nie tylko interesujący element ozdobny, ale skuteczny produkt chroniący nasze zdrowie i prywatność. Obecnie parasole ogrodowe sprzedawane są w sklepach budowlanych czy supermarketach. My proponujemy produkty pochodzące od topowych producentów – tylko takie posiadają gwarancję i wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Co warto o nich wiedzieć?

Parasole ogrodowe zaprojektowane tak, by zdobić przestrzeń ogrodu

Decydując się na zakup parasoli ogrodowych musimy być świadomi, że wiele zmieniło się w kwestii ich designu. Dawniej wszystkie parasole szyte i projektowane były na jedno kopyto. Mogły różnić się co najwyżej kolorami. Dzisiaj w sklepach topowych producentów znajdziemy parasole dzielone na modele z boczną i centralną nogą, jak również baldachimy. Istotny jest sam design parasola: dzisiaj nie są to już ciężkie optycznie konstrukcje, które szpeciły przestrzeń ogrodu czy tarasu. Dzisiaj parasole ogrodowe to interesujące i eleganckie konstrukcje, wykonane z wysokiej klasy materiałów. Co warto o nich wiedzieć?

akcesoria do parasoli ogrodowych

Wykorzystanie materiałów odpornych na uszkodzenia

Dzisiaj tworzenie parasoli ogrodowych to prawdziwa sztuka! Konieczne jest wykorzystanie materiałów zapewniających rozsądną wagę, ale i odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne. Sam baldachim parasola wykonany jest z tkaniny poliestrowej, pokrytej poliuretanem. Dzięki temu tkanina jest odporna na osadzanie się kurzu i jego wnikanie głębiej. Dodatkowo tkanina chroniona jest także przed deszczem czy promieniowaniem słonecznym – dzięki temu na dłużej zachowa elegancki kolor. Stelaże parasoli do ogrodu tworzone są z lekkiego i wytrzymałego na odgniecenia aluminium.

Jakie powierzchnie ochronią przed słońcem parasole ogrodowe? Czasze parasoli ogrodowych mogą mieć średnicę ok. 3 metrów, przez co bez problemu ochronią nawet rozłożyste komplety mebli ogrodowych.

Najmodniejsze parasole ogrodowe

parasole ogrodowe

Dawniej parasole ogrodowe kojarzone były z ciężkimi podstawami, które trzeba było podnosić, aby zmienić ustawienie parasola. Dzisiaj ten problem został wyeliminowany poprzez zastosowanie aluminiowych stóp z możliwością obrotu o 360 stopni. Nie ma potrzeby przenoszenia podstawy – teraz wystarczy przekręcić konstrukcję dla większego komfortu i wygody!

Jak chronić parasole ogrodowe?

Parasole ogrodowe, tak jak inne meble ogrodowe, narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zdecydowana większość producentów oferuje kupującym pokrowce na parasole, często w zestawie, które pozwolą na ochronę konstrukcji przed wilgocią, zabrudzeniami, silnymi poduchami wiatru.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet