Blog,

Nowoczesne parasole w ogrodach

Nowoczesne parasole w ogrodach

Jak sprawić, aby zwykła przestrzeń przydomowa zmieniła się nie do poznania? Okazuje się, że nie trzeba wiele – kilka wygodnych mebli i dodatków będą odpowiednie. Chcąc odpoczywać blisko natury i na świeżym powietrzu nie powinniśmy jednak zapominać o elementach, które pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa. Takim produktem jest parasol ogrodowy. Jaki model kupić, aby cieszyć się komfortem w ogrodzie?

Dlaczego kupujemy parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe kusza nas przede wszystkim innowacyjną budową i piękną linią – taki parasol to przede wszystkim ozdoba w naszej przydomowej przestrzeni. Parasole ogrodowe kupujemy głównie po to, aby zapewnić sobie cień. Warto jednak wiedzieć, że topowi producenci proponują nam znacznie więcej. Parasole projektowane są w taki sposób, aby nie tylko dawać cień, ale też chronić przed silnym promieniowaniem słonecznym, które w nadmiarze może prowadzić do poparzeń słonecznych. Czasze parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie gwarantuje doskonałą ochronę przed promieniami UV, jak i deszczem. Parasol pozwoli nam więc korzystać z bliskości natury bez względu na warunki atmosferyczne.

Jak zbudowany jest parasol ogrodowy? Konstrukcja opiera się na stelażu wykonanym z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwala na uniknięcie osiadania wilgoci i pojawiania się ognisk rdzy. Czasze posiadają sprężyny naciągowe – ten rodzaj zabezpieczenia pozwala na utrzymanie tkaniny czaszy w jednym miejscu, również podczas silnych porywów wiatru.

Jak osadzić parasol?

Kupując parasol ogrodowy nie zapomnijmy o odpowiedniej podstawie do niego. Chcąc osadzić parasol w ziemi wybierzmy podstawę do wkopania w ziemię. Ustawiając parasol na tarasie czy balkonie wybierzmy podstawę na niewielkich kółkach z hamulcem.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet