Blog,

Nowoczesne aranżacje ogrodowe z parasolem w roli głównej

Nowoczesne aranżacje ogrodowe z parasolem w roli głównej

Piękna pogoda i wysokie temperatury zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Posiadając skrawek ogrodu bez trudu stworzymy w nim miejsce wypoczynkowe, dostosowane do naszych potrzeb. Jakich elementów będziemy potrzebować? Z pewnością postawimy na piękne i wygodne meble ogrodowe. Aby jednak wypoczynek mógł być pełny koniecznie pomyślmy o tym w jaki sposób zabezpieczymy się przed silnym promieniowaniem słonecznym.

Parasol stworzony do ochrony

Nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają produktów dostępnych kilkanaście lat temu na polskim rynku. Dzisiaj producenci zaskakują nas przede wszystkim pięknym designem oraz zastosowaniem wysokiej jakości tworzyw. Piękne parasole, które znajdziemy u topowych producentów to harmonijne połączenie estetyki oraz doskonałych parametrów technicznych. Taki parasol w naszym ogrodzie z pewnością odmieni przestrzeń i pozwoli delektować się latem.

Jak tworzone są dzisiaj parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe dostępne są dzisiaj w różnorodnych formach – ich baldachimy mogą mieć kształt koła, kwadratu, prostokąta. Długość boku czaszy może wynosić 2,5 metra do nawet 4 metrów. Czasze tworzone są z grubych materiałów poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że parasol chroni nas nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. Tkanina baldachimu rozciągnięta jest na sprężynach naciągowych – ich zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w prawidłowej pozycji.

Stelaż parasola to antykorozyjne aluminium – zastosowanie tego metalu pozwoliło na zmniejszenie wagi całej konstrukcji. Stelaż umieszczony został na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby przesuwania czy podnoszenia całej konstrukcji.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet