Blog,

Klasyczne parasole ogrodowe w nowej odsłonie

Klasyczne parasole ogrodowe w nowej odsłonie

Znalezienie odpowiedniego parasola ogrodowe nie powinno być dzisiaj żadnym wyzwaniem. Wszystko za sprawą topowych producentów, którzy udostępniają nam produkty wysokiej jakości. Zanim jednak wybierzemy konkretny model parasola powinniśmy być świadomi czym różnią się one od parasoli oferowanych dawniej. Czy zakup parasola ogrodowego to dobra inwestycja?

Postaw na wysoką jakość!

Dawniej parasole ogrodowe tworzone były w bardzo podobny sposób: ciężkie stelaże utrzymywały niewielkie czasze, na którym rozciągnięte były tkaniny. Zdecydowaną większość parasoli dawniej łączyło to, że nie zwracano uwagi na jakość produktów. Bardzo szybko skutkowało to wnikaniem brudu w tkaniny baldachimu, jak również zarysowaniami czy koślawieniem konstrukcji. Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna – producenci i projektanci dbają o to, aby parasole ogrodowe były wykonane z najwyższej jakości tworzyw, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Stabilna konstrukcja nowoczesnych parasoli ogrodowych

Dzisiaj na uwagę zasługuje przede wszystkim sama konstrukcja parasola. Wykonano ją z aluminium zabezpieczonego przed wnikaniem wilgoci. Aluminium gwarantuje stabilność konstrukcji, jej doskonałe parametry oraz to, że z czasem nie będzie się ona wyginać czy łamać. Dodatkowo aluminium malowane jest proszkowo, przez co chronione jest również przed pojawianiem się rdzy. Nowoczesne parasole posiadają stopy, dzięki którym możemy zmieniać ustawienie parasola. To wygodne rozwiązanie – dawniej konieczne było stałe przesuwanie parasola, aby cień padał tam, gdzie tego chcemy.

Co z czaszą parasola? Do jej konstrukcji wykorzystano sprężyny naciągowe – ich zadaniem jest amortyzowanie silnych podmuchów wiatru i utrzymywanie tkaniny w jednej pozycji. Baldachimy tworzone są z tkanin technicznych, zabezpieczonych przed nagrzewaniem, silnym promieniowaniem UV, działaniem wilgoci.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet