Blog,

Klasyczne parasol ogrodowe w nowoczesnej odsłonie

Klasyczne parasol ogrodowe w nowoczesnej odsłonie

Stworzenie funkcjonalnego ogrodu nie jest dzisiaj wyzwaniem – nie musimy posiadać talentu ogrodniczego czy dekoratorskiego, aby stworzyć piękną przestrzeń, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Wybierając konkretne meble czy parasol ogrodowy musimy zwracać szczególną uwagę na tworzywa i materiały – muszą być one najwyższej klasy, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dlaczego?

Dobierz parasol ogrodowy zgodnie z potrzebami

Nowoczesne parasole ogrodowe to połączenie eleganckiego designu oraz doskonałych parametrów technicznych. Projektanci i konstruktorzy oddają w ręce użytkowników produkt spełniający szereg oczekiwań. Przede wszystkim nowoczesne parasole do ogrodu są zaprojektowane tak, aby cieszyć oczy: proste konstrukcje są idealnym dopełnieniem istniejących już aranżacji ogrodowych, mogą być również elementem rozpoczynającym kompletowanie idealnego zestawu wypoczynkowego.

Kupując parasol zwracajmy uwagę na detale: rozmiar czaszy (parasole okrągłe, kwadratowe, prostokątne), rodzaj odchylania czaszy (jednopłaszczyznowo, dwupłaszczyznowo), rodzaj podstawy. Wybierając parasol do konkretnego miejsca zadbajmy o to, aby jego parametry były dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Na mniejszych tarasach czy balkonach sprawdzą się parasole o czaszach nie większych niż 3 metry na bokach. Dodatkowo wybierając parasol na taras zadbajmy o to, aby jego podstawa posiadała funkcjonalne kółka i hamulec – dzięki temu rozwiązaniu bez trudu przesuniemy konstrukcję po płaskiej powierzchni. W ogrodach wybieramy podstawy do wkopania w ziemię.

Tworzywa mają znaczenia!

W przypadku stelaży parasoli są one tworzone z aluminium – tworzywo to zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i niewielką wagę. Stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, które pozwalają na rotowanie konstrukcji o 360 stopni. Czasze produkowane są z materiałów poliestrowych, osadzonych na sprężynach naciągowych.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet