Blog,

Jak dbać o parasole ogrodowe?

jak dbać o parasole ogrodowe

Intensywne promieniowanie UV, mróz oraz wilgoć panujące na zewnątrz mają negatywny wpływ na wygląd sprzętu i mebli ogrodowych. Szukając do swojego ogrodu czy na patio idealnego parasola, warto dokładnie przyjrzeć się jego parametrom i jakości materiałów użytych do jego produkcji. Jaki parasol ogrodowy zda egzamin w trudnych warunkach i w nienagannym stanie przetrwa przez długie lata? Sprawdź!

Co wyróżnia parasol Platinum?

Produkty holenderskiej marki Platinum za nic mają sobie niszczycielskie działanie czynników zewnętrznych. Cała konstrukcja, począwszy od poszycia, poprzez stelaż, na podstawie kończąc, wykonana jest z materiałów najwyższej klasy. Trzon parasola tworzy mocna, aluminiowa noga pokryta farbą proszkową. Wysokogatunkowy metal jest gwarancją stabilności w każdych warunkach oraz całkowitej antykorozyjności. W kolekcji znajdują się zarówno modele o klasycznej budowie, jak i parasole z boczną nogą, dzięki czemu bez trudu znajdziesz wersję harmonijnie współgrającą z każdym zestawem mebli i rozmiarami tarasu.

ochronne pokrowce ogrodowe

Rozpościerając nad zestawem kawowym czy leżakami dużą, imponującą czaszę, zapewniasz sobie i bliskim optymalne warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu. Grube, poliestrowe poszycie zapewnia nie tylko błogi cień, ale również chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz wilgocią. Warstwa teflonu dodatkowo zabezpiecza materiał przed wnikaniem wody oraz kurzu, dzięki czemu nawet jasny parasol zachowuje piękny, świeży wygląd.

Wzmożona ochrona

Dodatkowym sprzymierzeńcem w walce o doskonałą kondycję wyposażenia outdoorowego są specjalne pokrowce. Przygotowując się do sezonu ogrodowego, warto kupić praktyczny zestaw – parasol ogrodowy i pokrowiec. Ciekawą alternatywą dla popularnych osłon wykonanych z PVC proponuje marka AeroCover. Produkty proponowane przez holenderskiego lidera wykonane są z  innowacyjnego poliestru typu RIPSTOP o dwuwarstwowej strukturze. Lekka, przewiewna tkanina wzbogacona o warstwę membrany zabezpiecza parasol przed wilgocią i zanieczyszczeniami oraz blokuje rozwój pleśni i grzybów. W przeciwieństwie do winylowych pokrowców, produkty AuroCover nie sztywnieją i nie pękają pod wpływem niskich temperatur oraz zachowują swoją miękką strukturę w każdych warunkach. Możesz mieć pewność, że nawet kilkumiesięczne mrozy i zalegający śnieg nie będą dla parasola żadnym zagrożeniem!

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet