Blog,

Jak chronić parasol ogrodowy poza sezonem?

Jak chronić parasol ogrodowy poza sezonem?

Eleganckie parasole ogrodowe stanowią nie tylko pomoc w ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV – przede wszystkim wspaniale dekorują one tarasy czy ogrody i sprawiają, że miejsce wypoczynkowe zachęca domowników do odpoczynku na świeżym powietrzu. W okresie jesieni i zimy często nie wiemy co zrobić z parasolem. Czy musimy go zabezpieczyć? Jak zrobić to w sposób skuteczny?

Pokrowce na parasole ogrodowe

Do niedawna parasole ogrodowe po prostu pozostawialiśmy na świeżym powietrzu po sezonie lub też staraliśmy się je schować w piwnicy czy też w garażach. Generowało to sporo problemów – parasole są ciężkie, przez co ich przenoszenie nie należy do przyjemności. Dzisiaj problem ten rozwiązano w sposób idealny. Wybierając konkretne pokrowce ogrodowe na parasole możemy być pewni, że nasz parasol będzie skutecznie chroniony przed negatywnymi czynnikami środowiska.

Dlaczego warto wybrać pokrowiec?

Nowoczesne pokrowce na parasole ogrodowe tworzone są z tkaniny poliestrowej RIPSTOP – jest to materiał lekki i niezwykle trwały, przez co odporny na wnikanie brudu, silniejsze podmuchy wiatru, działanie wilgoci, promieni UV. Nowoczesne pokrowce uzupełniono także o technologię AeroCover®, która znacząco zmniejsza kondensację wilgoci na powierzchni parasola, a co za tym idzie: minimalizuje ryzyko powstawania pleśni. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze w rogach tkaniny, aby móc dokładniej dopasować je do kształtu parasola. Aby dodatkowo zabezpieczyć pokrowiec możemy również wykorzystać obciążniki, które umieszcza się n brzegach tkaniny. Dzięki nim nie jest ona podwiewana przez silniejsze podmuchy wiatru.

Decydując się na pokrowiec na nasz parasol ogrodowy pamiętajmy, aby dobrać odpowiedni rodzaj – pokrowce dzielone są na modele dedykowane dla parasoli z nogą boczną oraz nogą centralną.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet