Własny ogród to wspaniała przestrzeń, mogąca służyć nam jako miejsce wypoczynku oraz relaksu. Zaaranżowanie go nie musi nas wiele kosztować – warto zainspirować się propozycjami prezentowanymi przez topowych producentów mebli ogrodowych. Poza eleganckimi meblami warto rozważyć kupno parasola ogrodowego. Dlaczego?

Funkcjonalność i wysoka estetyka w jednym

Parasole ogrodowe tworzone przez topowych producentów znacząco różnią się od produktów znanych nam jeszcze sprzed 10-15 lat. Dzisiaj to wyjątkowe urządzenia, łączące w sobie wysoką estetykę, ale przede wszystkim: funkcjonalność.

Parasole ogrodowe tworzone są dzisiaj z dużą precyzją oraz z dbałością o najmniejsze detale. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiały. Stelaże tworzone są z lekkiego, ale jednocześnie wysoce odpornego na uszkodzenia aluminium. Materiał ten jest odporny na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz na wilgoć. Nie odgina się, jest odporny na zarysowania. Konstrukcja wykonana została w taki sposób, aby parasol mógł być zakotwiony w ziemi lub też na ruchomej platformie, którą można przesuwać dzięki kółkom w razie potrzeby. Konstrukcja parasola pozwala na odchylanie baldachimu w jednej lub kilku płaszczyznach, przez co możemy zacienić miejsce jakie w danej chwili chcemy.

Jak tworzone są baldachimy?

Baldachim również zasługuje na nieco uwagi – baldachimy czworoboczne lub wieloboczne wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych, zabezpieczonych dodatkowo warstwą poliuretanu. Tworzywa te doskonale chronić będą przed silnym promieniowaniem słonecznym oraz deszczem. Dodatkowo tkaniny te są odporne na blaknięcie. Parasol na długie lata zachowa swój piękny kolor.

Jak ochronić parasol poza sezonem?

Parasole ogrodowe poza sezonem najczęściej chowamy do piwnicy. Dzisiaj, aby skutecznie ochronić ten produkt, wystarczy zastosować profesjonalny pokrowiec na parasole. Pokrowce takie tworzone są z opatentowanych tkanin, skutecznie zmniejszających kondensację wilgoci.

Podobne wpisy