Blog,

Czy warto zainwestować w nowoczesny parasol ogrodowy?

Czy warto zainwestować w nowoczesny parasol ogrodowy?

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym powinna być dla nas priorytetem, nie tylko podczas upragnionych wakacji w egzotycznych krajach, ale też w czasie wypoczynku na własnym ogrodzie czy tarasie. Obecnie jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań jest zastosowanie nowoczesnych parasoli ogrodowych. Co warto o niech wiedzieć? Czy faktycznie dadzą nam skuteczną ochronę przed słońcem? Co oferują producenci?

Parasole ogrodowe na miarę naszych potrzeb

Parasole ogrodowe tworzone współcześnie znacząco różnią się od produktów oferowanych nam jeszcze 10-15 lat temu. Dzisiaj zachwycają one nie tylko swoim pięknym wyglądem, ale także wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów.

Z pewnością na uwagę zasługują przede wszystkim same konstrukcje. Stelaże takich parasoli ogrodowych są dzisiaj wykonywane ze stopów aluminium, odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych czy wilgoci. Materiał jest także lekki, przez co samo ustawienie parasola nie będzie problematyczne. Dodatkowo sama konstrukcja umożliwia regulowanie położenia baldachimu. To niezwykle wygodna opcja, gdyż nie ma konieczności przesuwania całej konstrukcji – wystarczy przekręcić sam baldachim, aby uzyskać cień w pożądanym miejscu. Warto także pamiętać, że dawniej parasole w gruncie rzeczy nie różniły się od siebie. Dzisiaj producenci proponują nam parasole z nogami centralnymi i bocznymi, możemy także wybierać pomiędzy różnymi modelami samych baldachimów.

Baldachim, który podnosi nasz poziom komfortu

Obecnie baldachimy parasoli godowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie pozwala w prosty sposób stworzyć produkt odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak i silne opady deszczu. Tkanina poliestrowa odporna jest na ścieranie, wnikanie brudu, silne działanie promieni słonecznych. Dodatkowo nie traci ona swojego pięknego koloru nawet po wielu latach użytkowania.

0

writer

The author didnt add any Information to his profile yet